Przeprowadzki OPTIMA Warszawa

Jak zorganizować przeprowadzkę?

Jak przygotować się do sprawnej i bezstresowej przeprowadzki?

Przeprowadzka to niewątpliwie duże wyzwanie, z którym trzeba się zmierzyć. Ilość rzeczy do przeniesienia zdaje się nie mieć końca, pakowanie rzeczy do kartonów przebiega dwa razy wolniej niż założyliśmy, wspomnianych kartonów oczywiście brakuje. Po prostu przerasta to nasze możliwości! Jak to możliwe, że te wszystkie rzeczy zmieściły się w moim domu?!

Zadajmy sobie pytanie, czy przeprowadzka naprawdę musi być stresująca? Otóż nie! Dzięki pomocy firmy przeprowadzkowej i zastosowaniu odpowiednich rozwiązań i zaplanowanej strategii możemy przejść przez cały proces bez stresu, co więcej – z przyjemnością i radością!

Do przeprowadzki zacznij przygotowania odpowiednio wcześnie

Zazwyczaj o czekającej nas przeprowadzce wiemy odpowiednio wcześnie, wykorzystajmy ten fakt i zacznijmy przygotowania najwcześniej jak to możliwe. Poniżej radzimy jak to zrobić i jakie czynności zrealizować z wyprzedzeniem.

1. Pozbądź się niepotrzebnych rzeczy

Jest to bardzo ważne, gdyż po co płacić za przeniesienie zbędnych rzeczy? Polecamy wykonać ten proces możliwie najwcześniej, gdyż zajmuje on zwykle sporo czasu. Zajrzyjmy do wszystkich schowków i zakamarków, a z pewnością znajdziemy tam mnóstwo nieużywanych już rzeczy. Jeśli mamy wątpliwości co do przydatności poszczególnych dóbr z powodzeniem możemy posłużyć się stwierdzeniem, że jeśli dana rzecz nie była używana przez ostatnie dwa lata to z dużą dozą pewności nie jest nam potrzebna.

Naszykowane zbędne rzeczy możemy po prostu wyrzucić, ale warto zastanowić się, czy nie moglibyśmy nimi kogoś obdarować. Tutaj pomocne mogą okazać się portale społecznościowe, ogłoszeniowe itp. gdzie możemy wystawić nasze rzeczy do oddania. Pomyślmy, czy nie mamy kogoś w pobliżu, komu moglibyśmy ofiarować nieprzydatne nam rzeczy, może sąsiedzi, pobliscy znajomi?

2. Pozbądź się zapasów, np. spożywczych

Przeprowadzka, a właściwie czas przed przeprowadzką to świetny moment na pozbycie się większych zapasów. Wykorzystaj zatem to, co zalega na półkach, pozjadaj mrożonki, różności w puszkach, wypij wodę, wykorzystaj chemię,  pozostałe zapasy.

W czasie bezpośrednim przed przeprowadzką nie dokupuj nowych produktów na zapas, zaopatruj się tylko na bieżąco.

3. Wybierz firmę do obsługi przeprowadzki

         Pamiętaj, aby odpowiednio wcześnie wybrać firmę do przeprowadzki. Terminy w dobrych firmach wykonujących przeprowadzki trzeba rezerwować z odpowiednim wyprzedzeniem, bezpiecznie jest uczynić to na 2 tygodnie przed planowaną datą przeprowadzki. Pamiętaj, że każda przeprowadzka jest inna i różni się wieloma szczegółami. Najwygodniej jest skorzystać z wcześniejszych darmowych oględzin, które oferują firmy przeprowadzkowe. Wysyłany do nas jest w  tym celu specjalista, który oszacuje wszystkie parametry przeprowadzki i dokona wyceny usługi.

         Przy wyborze firmy zwróć uwagę na referencje, czy firma posiada stacjonarny adres, polisę ubezpieczeniową, wykwalifikowany personel. Zalecane jest podpisanie umowy z wybraną firmą, aby uniknąć    niespodzianek. Dobrym sposobem jest też skorzystanie z usług firmy sprawdzonej i polecanej przez zaufane osoby, np.rodzinę, sąsiadów. Opinie znalezione w internecie niestety w dużej mierze nie są prawdziwe, często pisane są przez osoby działające na zlecenie tychże firm.

4. Powiadom wszystkich zainteresowanych o zmianie adresu

        Firmy zaopatrujące Cię w gaz, wodę, elektrykę czy też banki i inne instytucje warto wcześniej powiadomić o planowanej zmianie adresu i załatwić wszystkie związane z tym formalności.

        Warto również udać się na pocztę, gdzie możemy tymczasowo zaplanować przekierowanie korespondencji pod nowy adres.

5. Pakowanie mienia do kartonów

Każda szanująca się firma przeprowadzkowa zapewnia swoim klientom kartony i inne materiały do pakowania, wśród nich obowiązkowo powinny się znaleźć tzw.kartonowe szafy ubraniowe, czyli obszerny karton z relingiem, na którym można powiesić ubrania, by w ten sposób podróżowały. Dodatkowo zwróćmy uwagę, aby książki, dokumenty i inne papiery pakować do odpowiednio niedużych kartonów, tak aby waga zapakowanego kartonu nie przekraczała 25 kg.

Najprostszym i najmniej stresującym rozwiązaniem jest zlecić pakowanie firmie od przeprowadzki – specjaliści spakują wszystko używając odpowiednich materiałów do poszczególnych asortymentów.