Przeprowadzki OPTIMA Warszawa

Jak zaplanować przeprowadzkę firmy, aby nie zakłócić poważnie jej działalności?

Przeprowadzka firmy wiąże się zazwyczaj z pozytywnymi zmianami w niej zachodzącymi, a więc z rozwojem działalności, poszerzeniem jej o nowe usługi i rodzaj towarów oraz zatrudnieniem większej liczby pracowników. Każda z tych sytuacji wymusza na właścicielach zwiększenie powierzchni użytkowej – tak biura, jak i firmowego magazynu. Z poniższego tekstu dowiesz się, w jaki sposób zaplanować przeprowadzkę firmy, aby nie zakłócić poważniej jej działalności.

Jakie kroki należy wykonać, aby dokonać sprawnej przeprowadzki firmy?

Zanim przystąpimy do prac ściśle związanych z przeprowadzką, warto zorganizować zebranie firmowe, podczas którego poinformujemy pracowników o planach związanych ze zmianą siedziby, w ten sposób przygotowując ich na nadchodzące wydarzenia. W tym momencie warto również wyznaczyć osoby, które będą odpowiadać za kolejne kroki związane z przeprowadzką. Zaliczają się do nich czynności takie jak:

  • wybór godnej zaufania firmy przeprowadzkowej;
  • przygotowanie sprzętów biurowych i elektronicznych do transportu – odpowiednie zabezpieczenie zarówno mebli, jak i komputerów oraz elektroniki do przewozu na większą odległość;
  • zabezpieczenie cennej dokumentacji firmowej i pracowniczej.

Choć przeprowadzki firm Warszawa, w mniejszym lub większym stopniu, zakłócają codzienne funkcjonowanie przedsiębiorstw, dzięki dobremu planowi i podziałowi zadań na pewno pozwalają ograniczyć związane z tym trudności. Wiele firm za optymalny czas do zorganizowania przeprowadzki uważa sezon wakacyjny, w którym – z uwagi na liczne urlopy – obsługuje i tak mniejszą liczbę klientów niż zazwyczaj.

Należy jednak pamiętać, iż firma przeprowadzkowa również wysyła swoich pracowników na urlopy a w związku ze wzmożoną liczbą zamówień może być ciężko z dopasowaniem odpowiedniego terminu przeprowadzki, dlatego należy z możliwie dużym wyprzedzeniem planować i rezerwować termin.

Jak powinno przebiegać właściwe pakowanie mebli i sprzętu biurowego?

Aby mieć pewność, że przewożone przedmioty nie ulegną zniszczeniu, warto uprzednio przygotować je do transportu. Do solidnego zapakowania zarówno stołów, krzeseł, szafek, jak i monitorów, potrzebne będą rolki folii bąbelkowej, taśma klejąca, folia typu stretch, wytrzymałe kartony oraz wypełniacze z powietrzem.

Warto jest również uzgodnić z firmą przeprowadzkową aby to ich doświadczeni pracownicy zajęli się pakowaniem rzeczy wrażliwych takich jak sprzęt

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *